Андрусь Говарт цитаты из книг

добавила цитату10 января 2020 21:41

...я хачу залезці ў куфар, узяць з сабою зямельны надзел, хату, кнігі, рэшту лета, заткнуць замочную шчыліну бабуліным вышываным ручніком і проста пабыць кабачком, для якога Космас — гэта агарод.

...я хочу залезть в сундук, взять с собой земельный надел, дом, книги, остаток лета, заткнуть замочную щель бабушкиным вышивным полотенцем и просто побыть кабачком, для которого Космос — это огород.

добавила цитату10 января 2020 21:25

Я ніяк не магу сабрацца ў адным месцы.

Я никак не могу собраться в одном месте.

добавила цитату10 января 2020 21:23

Я зразумеў, што добрая жонка — тая, што з вады і мукі можа зрабіць блін, а не верш пра страказу. Усё чотка: яна — блін, я — табурэт. І ніякіх ямбаў і харэяў.

Я понял, что хорошая жена — та, что из воды и муки может сделать блин, а не стихотворение о стрекозе. Всё четко: она — блин, я — табурет. И никаких ямбов и хореев.

добавила цитату10 января 2020 21:21

Такое правіла ў іх было: калі ідзеш красці — кум ты мне, брат ці які яшчэ чорт, але я не бачыў цябе, ты не бачыў мяне.

Такое правило у их было: когда идёшь воровать — кум ты мне, брат или какой ещё чёрт, но я не видел тебя, ты не видел меня.

добавила цитату10 января 2020 21:16

Для мяне тэлефонныя размовы з мамай — гэта як чытаць «Беларусь у фантастычных апавяданнях», толькі тыя гісторыі, якія Баршчэўскі не паспеў сабраць.

Для меня телефонные разговоры с мамой — эта как читать «Беларусь в фантастических повествованиях», только те истории, какие Борщевский не успел собрать.

добавила цитату10 января 2020 21:11

...глядзеў на твары людзей з вышэйшай адукацыяй. Кожны другі — пляменнік Бога. Астатнія — такое ўражанне — увесь час бегаюць, збіраюць паперкі, каб пацвердзіць, што і яны ягоныя пляменнікі.

...смотрел на лица людей с высшим образованием. Каждый второй — племянник Бога. Остальные — такое впечатление — всё время бегают, собирают бумажки, чтобы подтвердить, что и они его племянники.

добавила цитату10 января 2020 21:09

Калена Чарнушкі — от сапраўдны беларускі эратычны сон.

Колено Чернушки — вот настоящий белорусский эротичный сон.